wtorek, 22 stycznia 2013

"Szczeniaczek spełniający życzenia" Holly Webb

Jako dziecko chciałam mieć zwierzątko. Niestety, warunki mieszkaniowe nie pozwalały nam na psa czy kota ale miałam chomika. Gdybym miała jednego z rodziców weterynarza prowadzącego klinikę dla zwierząt to nie wychodziłabym stamtąd dopóki bym nie musiała...


Jeśli kochasz zwierzęta, pokochasz też pełen magii świat małej Molly!
Molly uwielbia zwierzaki i w przyszłości chce zostać weterynarzem, tak jak jej tata. Molly jednak ma szczególny dar – potrafi rozmawiać ze zwierzątkami!

Pewnego dnia do gabinetu jej taty trafia szczeniaczek o imieniu Gwiazd ka. Piesek jest wyjątkowy, ponieważ potrafi spełniać życzenia. Ale grozi mu utrata czarodziejskiej mocy. Aby temu zapobiec musi odnaleźć swoją zagubioną siostrzyczkę. Czy Molly będzie umiała pomóc pieskom? Trzeba jak najszybciej odnaleźć siostrę Gwiazdki!
Siedmioletnia Molly Smith ma  takich właśnie rodziców, prowadzących klinikę dla zwierząt, która to znajduje się na terenie ich posiadłości. Dziewczynka spędza tam każdą wolną chwilę i pociesza chore i smutne zwierzęta rozmawiając z nimi, głaszcząc i dotrzymując im towarzystwa. Któregoś dnia w klinice pojawia się pani Hunter ze spanielem szczeniakiem o imieniu Gwiazdka. psu coś dolega bo nie ma apetytu i jest smutny choć wszystkie badania wychodzą dobrze i nie ma żadnych oznak choroby... Molly ma przeczucie, że coś jest nie tak i postanawia się o tym dowiedzieć. Kilka dni później Gwiazdka ponownie zjawia się u weterynarza a Molly wykorzystując dar rozmawiania ze zwierzętami, dowiaduje się, że Gwiazdka ma rodzeństwo, za którym tęskni. Molly ma za zadanie odnaleźć siostrę Gwiazdki, Stellę co nie będzie łatwym zadaniem bo ani piesek ani dziewczynka nie wiedzą gdzie jest Stella...

Książeczka o "Szczeniaczku spełniającym życzenia" jest drugą książeczką z serii Magic Molly. Pierwsza opowiada o "Kotku czarownicy" i tam Molly dowiaduje się, że potrafi porozumiewać się a nawet rozmawiać ze zwierzętami. Żeby pomóc Gwiazdce Molly musi złamać zasady postawione przez rodziców. A co będzie jak rodzice się dowiedzą o poczynaniach Molly? Przecież dzieci nie mogą w nocy wychodzić z domu... 

Książeczka opowiada nie tylko o poszukiwaniach pieska ale mówi też o byciu dobrym ,myśleniu o innych i dokonywaniu wyborów. Dziewczynka musi wybrać: pomyśleć o sobie czy pomyśleć o pieskach siostrach i pomóc im być razem. Co wybierze?
 Plusem jest wydanie serii książeczek w kolorze czarno-białym. Dużo jest czarno-białych rysunków, które dziecko może pokolorować według swojego uznania. Na końcu zaś też jest kilka rysunków jakby przeznaczonych do kolorowania. Dodatkowo duże literki zachęcają do samodzielnego czytania. Prosty język bez obcych słów zachęci dziecko do lektury.

No i konkurs na końcu książeczki. Wystarczy zebrać 6 kuponów z 6 kolejnych książeczek i odpowiedzieć na pytania zawarte na każdym kuponie aby wygrać  wisiorek małej Molly. Do wygrania jest sto takich wisiorków. Dodatkowo każdy, kto wyśle komplet kuponów otrzyma nagrody niespodzianki.

Kolejne części przygód Molly i zwierząt pojawią się w lutym o "Znikającym króliczku" i o "Tajemniczym kucyku" a w marcu przeżyjemy przygody z "Nieśmiałym prosiaczkiem" i "Kaczką przynoszącą szczęście".
Dla tych, którzy polubili Molly i książeczki o zwierzętach polecam cykl "Zaopiekuj się mną". To ten cykl przyniósł autorce Holly Webb popularność.

Polecam każdemu, kto lubi zwierzęta, chce samodzielnie czytać i lubi kolorować. 

Moja ocena: 7/10
Książkę otrzymałam od wydawnictwa

4 komentarze:

 1. U mnie w szkole dziewczynki się wprost zaczytują książeczkami Holly Webb (mamy tą poprzednią serię) o psach i kotkach. I to bez względu na wiek. Czytają dziewczynki z młodszych klas z tą samą częstotliwością jak dwunastolatki.
  Uwielbiają ją!

  Nie wiem dlaczego nie przeczytałam do tej pory ani jednej z tych książeczek. Ale postanowiłam sobie w tym półroczu poznać zawartość szkolnych regałów...

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne są książeczki Holly Webb! Zdziwiło mnie trochę wydawnictwo - do tej pory trafiałam tylko na książeczki tej autorki od Zielonej Sowy:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tego szczeniaczka, ale widzę że warto go poznać. Córka będzie zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kotek czarownicy jest 1wszym tomem chyba, bo tego pieska nie widziałam a kupowałam córeczce kotka. Zobaczę zatem w Empiku czy gdzieś

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Chętnie Ciebie odwiedzę.