poniedziałek, 11 czerwca 2012

Stosik czerwcowy i różne wtrącenia

Ależ ten czas pędzi. Też macie wrażenie, że im człowiek starszy tym czas szybciej ucieka? Zanim skończyłam 18 lat to dzień za dniem ciągnął się niemiłosiernie. Na coś ważnego czekałam i czekałam w nieskończoność. A potem to jakbym z górki na sankach jechała. Ledwo na górce a już jestem na dole. To takie moje myśli po wyjeździe na południe Polski na ślub i wesele mojego ukochanego ciotecznego brata. Rodzonego brata nie mam, mam siostrę, a tego brata traktuję jak rodzonego właśnie. I kocham go taką miłością :)

Wesele się udało. Zabawa trwała trzy dni :) i mogłabym bawić się jeszcze. Rzeczywistość jednak na nas czekała i trzeba było wracać do domowych pieleszy. A w domu czekały książki i recenzje do napisania. A mój stosik czerwcowy, choć uzbierany w maju, prezentuje się tak:

od góry:

- "Aż śmierć nas rozłączy" zbiór opowiadań wybrany przez Harlana Cobena - z antykwariatu,
- "Zaklinacz koni" Nicholas Evans - z antykwariatu,
- "Pamiętnik pani Hanki"  Tadeusz Dołęga-Mostowicz - z antykwariatu kupiona pod wpływem recenzji Anek,
- "Zakład o miłość" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, wymiana na LC, bardzo lubię twórczość pani Agnieszki i mam ochotę wciąż na kolejne jej książki,
- "Amore i amaretti. Opowieści o jedzeniu i miłości w Toskanii" Victoria Cosford, od wydawnictwa Bellona do recenzji a recenzja jest tutaj, zapraszam i polecam,
-  "Przypadek" Grzgorz Miecugow, również od wydawnictwa Bellona do recenzji, właśnie czytam,
- "Więzień nieba" Carlos Ruiz Zafon, zakup własny,
- "Lato leśnych ludzi" Maria Rodziewiczówna, z antykwariatu,
- "Do ostatniej łzy" Anna Quindlen, zakup własny od Izuś,
- "Ostatni ślad" Charlotte Link, wymiana na LC,
- "Śmierć w Breslau" Marek Krajewski, z biblioteki publicznej,
- "Dziecko cienia" Judith Lennox, jak wyżej, nie wiem co to, wzięłam z półki bo mnie zaintrygowała,
- "Przedstawienie czas zacząć" Michael Hoeye, książka dla młodzieży ale bardzo polubiłam przygody zegarmistrza - myszy Hermuksa Tantamoqa i bardzo się cieszę na kolejne spotkanie z nim,
- "Życiologia" Miłosz Brzeziński, pożyczona.

Co znalazłyście dla siebie do przeczytania?

Na koniec pochwalę się Wam jeszcze moją małą myszką, która 26 czerwca będzie obchodziła swoje 2 urodziny :) Impreza oczywiście już się planuje. A nawet dwie imprezy. Jednak dla rodziny a druga dla znajomych i dzieci.

Emilka taka była głodna, że zanim przynieśli do stołu rosół to już jadła makaron,A to już na poprawinach, poznawała salę do tańczenia i podpierała ściany ;)

6 komentarzy:

 1. Choć nie jestem fanką wesel (nie lubię ich) to jestem fanką stosów, a ten jest całkiem dorodny ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ze stosiku znam jedną pozycję - mianowicie "Zaklinacza koni" bardzo jestem ciekawa czy Ci się spodoba, ja jestem fanką tej książki ale w tym przypadku podobał mi się film pod tym samym tytułem. Dużo subtelniejsze zakończenie z lekkim niedomówieniem. Natomiast znam kilka osób, którym książka nie przypadła do gustu. Ja i tak zawsze będę jej fanką i z ogromną przyjemnością do niej wrócę za jakiś czas, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Imponujący stosik!
  Większość tytułów nie znam, ale pewnie warte są uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie,że jesteście zadowoleni z wesela,zostanie Wam w pamięci zapewne na długo.
  Imponujący stosik masz ;)
  Czytałam jedynie Lato leśnych ludzi,coś autorstwa Lennox (ale chyba nie ta pozycję).Chętnie bym natomiast przeczytała :Więzień nieba (miałam ostatnio w ręku,ale nie kupiłam :( i jeszcze Zaklinacz koni (jak na razie przeczytałam dwie ksiązki tego autora)Miłej lekturki,pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaka Twoja córcia śliczna! ;)

  Ja tam jeszcze młoda niby jestem, ale już zauważam, że po 18stce to czas zaczyna przyspieszać... No chyba taki nasz los.

  Kochana, ja rezerwuje Zafona do pożyczenia lub odkupienia jakbyś sprzedawała ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie przeczytałabym "Pamiętnik pani Hanki", "Lato leśnych ludzi" i "Dziecko cienia" :) Tytuły jak najbardziej zachęcające ;)
  Pozdrawiam
  hiperbola@onet.pl

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Chętnie Ciebie odwiedzę.