piątek, 28 września 2012

Seria Disney English. Nauka języka dla najmłodszych

Seria Disney English od wydawnictwa Olesiejuk to książeczki dedykowane najmłodszym do nauki języka angielskiego.

Na początku znajduje się kilka słów do rodziców na temat publikacji.
Następnie historyjka w dwóch wersjach językowych. Najpierw po polsku a poniżej bądź na kolejnej stronie, po angielsku z wytłuszczonymi słówkami. W osobnej ramce wypisane są wytłuszczone  zwroty i słowa z polskimi odpowiednikami.

Na końcu historyjki jest słowniczek ze słowami, które znalazły się w opowiadaniu. Aby dziecko nie znudziło się samym czytaniem czy słuchaniem historyjki, może również uczyć się poprzez zabawę i grę. W każdej książeczce są różne zabawy nawiązujące do przedstawionej historyjki. Dla przykładu w książeczce "Wybierzmy się z na przejażdżkę" są" słówka tematyczne (te znajdują się w każdej części serii), policz i powiedz, delfiny grają w piłkę i gra w klasy.


Ilustracje są śliczne i kolorowe. Ale również nie mają zbędnych elementów czy ozdobników przez co dziecko skupia się na wymowie i historii przyjaciół Myszki Miki.

Do każdej książeczki dołączona jest płyta z historyjką opisaną w książeczce jednak czytaną po angielsku. Na płytach lektor mówi wolno
i płynnie a wymowa zarejestrowana jest wzorcowo. Nie ma szumu w tle a każde słowo dokładnie słychać, dzięki czemu dziecko (ale i dorosły) szybko i łatwo nauczy się podstawowych zwrotów i zdań w języku angielskim.
Książeczki są w twardej oprawie więc nie ma obawy, że małe rączki szybko zniszczą pomoc do nauki języka. Płyta w środku w foliowej obwolucie przyklejona jest do okładki.

Można się zdecydować na tradycyjną wersję książki z jedną historyjką w cenie 12,99zł lub wersja dwustronna z dwiema historyjkami w cenie 24,90zł. Uważam, że cena obydwu wersji jest adekwatna do jakości. Idealne na prezent ale również do domowej biblioteczki każdego dziecka w ramach własnych zakupów.


Moja ocena
9/10


***************************************

Mam dla Was niespodziankę w postaci jednej książeczki  zatytułowanej "Pluto jest najlepszy". Wystarczy, że wpiszecie się w komentarzu pod tym postem i podacie imię i wiek swojego dziecka a ja wybiorę jedną osobę, która dostanie książeczkę w prezencie.
Szczęśliwą osobę wyłonię 20 października i będę czekała 3 dni na adres do wysłania prezentu. Jeśli nikt się nie zgłosi książka powędruje do mojej biblioteki publicznej. Książeczkę wyślę najpóźniej do końca października.
Podzielcie się tą wiadomością z innymi i podlinkujcie poniższe zdjęcie. Powodzenia!Książki otrzymałam od wydawnictwa Olesiejuk.
Dziękuję.

3 komentarze:

 1. bardzo chętnie się zgłoszę :) moja córcia kocha książeczki wszelakiego typu, a na naukę nigdy nie jest za późno :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Chętnie Ciebie odwiedzę.