piątek, 22 kwietnia 2011

Bez tego żaden mol książkowy żyć nie może

No właśnie. Bez czego?
Taki właśnie pomysł mi wpadł na szybki konkurs.
Odpowiedzi proszę w komentarzach podawać do niedzieli włącznie. W poniedziałek wśród poprawnych odpowiedzi wylosuję jedną osobę, która dostanie właśnie to, bez czego mol książkowy żyć nie może. Podpowiem, że nie chodzi o książki :)

W poniedziałek pochwalę się Wam tym również bo to dzięki mojej cudownej siostrze to mam :) I to w jakiej ilości! Ho ho ho!
I proszę nie informować o tym konkursie na swoich blogach. Chcę, żeby wzięły udział tylko te osoby, które faktycznie tu bywają. To dla Was szybka zabawa z nagrodami.

A to widok z mojego okna na podwórko i okolicę. Uwielbiam ten widok i słońce, które zza domu powoli przechodzi okręgiem przed dom, by wieczorem mrugając w okno naszej sypialni, powiedzieć dobranoc...
Jak tylko przychodzi wiosna to większość dnia spędzam na podwórku. W domu jestem tylko gościem i traktuję go trochę jak hotel bo przeważnie tylko w nim śpię. Choć jak lato piekne to aż się chce spać na podrówku. Chłód od podlanej trawy aż prosi, żeby noc spędzić na zewnątrz.
Taras już umyty, fotele i stolik zagościły już na nim na cały sezon. Grill gotowy do pierwszego rozpalenia. Po świętach posieję lawendę w ogródku.

Jeśli zaś chodzi o czytanie to przyspieszam. Średnio 3 - 4 książki na tydzień. No ale jak się w nocy nie śpi to można poczytać, prawda?

14 komentarzy:

 1. Ależ piękna okolica!
  Bez czego żyć nie może?
  Jeżeli ma książki, a nie ma czasu czytać to oczywiście bez czasu żyć nie może:P

  OdpowiedzUsuń
 2. obstawiam zakładki do książek, ja bez nich nie mogę żyć i ciągle mi ich brakuje, no ale tak jest jak się czyta kilka książek jednocześnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No ciekawe bez czego poza książkami i wolnym czasem żyć nie mogę?

  To kwitnące drzewo śliczne - u mnie w północnej Małopolsce jeszcze takich nie ma...

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłośnik książek na pewno potrzebuje mieć ciągły dostęp do nowych i nowszych i następnych i kolejnych książek swoich ulubionych pisarzy. Dlatego myślę że nie może żyć bez bliskości biblioteki, księgarni lub stron internetowych z ebookami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza mysl - bez zakładek :) Druga - wygodnego fotela ale... w dużych ilosciach od siostry hm... cisteczek do podjadania? ;)

  Pozdrawiam serdecznie, piękna okolica :)

  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja pierwsza myśl - nie może żyć bez zakładek, bo przeważnie czyta kilka książek naraz, lub zaznacza ciekawe fragmenty. Ale to byłoby zbyt proste... więc moja druga myśl: Nie może się obejść bez...herbaty!!! Różnego rodzaju i w różnych smakach ;-)
  Pozdrawiam świątecznie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wysilę się na oryginalność- bez umilaczy czytania:).
  3-4 książki/tydzień to tempo niemal olimpijskie:).

  OdpowiedzUsuń
 8. Zakładki najbardziej wpadły mi na myśl.
  Ale myślę,że bez regałów na książki, również nie da się żyć.Często na ulubione pozycje przydają się okładki.:)
  Gorąco pozdrawiami życzę wspaniałych Świąt.:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Anek, to kwitnące drzewo to Magnolia :) Moja ulubiona i najpiękniejsza :) A Wasze odpowiedzi są wprost cudowne. Na podstawie Waszych odpowiedzi (najfajniejszych odpowiedzi) to po losowaniu wyślę Wam trochę czasu albo regał na książki :) Z racji Waszych super odpowiedzi, mała zmiana w losowaniu. Losowanie przeprowadzę spośród wszystich odpowiedzi. Więc bez czego mol książkowy obyć się nie może?

  OdpowiedzUsuń
 10. :) A ja żyć nie mogę jak obok łóżka nie mam kilku zaczętych książek:) No nie potrafię, już próbowałam układać na półkach, ale zawsze, ale to zawsze znowu wracają na szafkę nocną i ciągle się mnożą i potęgują bez umiaru;)
  Wesołych Świąt:)

  OdpowiedzUsuń
 11. A mi się wydaje, że czasu i spokoju żeby móc się zanurzyć w świecie wykreowanym przez autora...

  OdpowiedzUsuń
 12. Ojej, ale trudne pytanie, bo oprócz książki to bez czego mól książkowy nie mógł by żyć? ja mogę odpowiadać tylko w swoim imieniu, bo każdy ma inne zapotrzebowania. Ja oprócz książek najbardziej potrzebuje czasu na ich przeczytanie, piękniej zakładki na zaznaczenie miejsca czytania i półki, gdzie mogłabym umieścić książkę lub taką fajną podpórkę na książki. Oprócz tego lubię mieć pod ręka notesik i długopis , by zapisywać fajne myśli lub cytaty z książek. No i nie moge obejśc się bez pieniędzy, żeby kupić ukochane książki....

  OdpowiedzUsuń
 13. bez chwili spokoju żeby przenieść się w ten drugi równoległy książkowy świat :) jak u ciebie zielono!

  OdpowiedzUsuń
 14. wspaniały widok, tez bym tak chciała!

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad. Chętnie Ciebie odwiedzę.